Evropská investiční banka (EIB), jejímž úkolem je podporovat hospodářský rozvoj v Evropské unii výhodnými úvěry, jedná s českým ministerstvem průmyslu o vytvoření fondu na zateplování nehospodárných budov patřících státu − od škol a úřadů až po provozovny České pošty. Kdyby šlo vše hladce, stát by polovinu potřebných peněz na takové projekty mohl z fondů EIB čerpat už za rok.

Fond by disponoval prostředky kolem jedné miliardy eur (25,8 miliardy korun). Viceprezident EIB Vazil Hudák to řekl na pondělním briefingu v Praze, během výroční konference banky. Podle Hudáka půjde o vytvoření "investiční platformy", do které by vložily peníze EIB, stát, fondy EU i komerční banky. Zde by si pak půjčovaly společnosti jako například divize ČEZ ESCO, pomáhající firmám s úsporami. Přes ně by se financovaly projekty na zvýšení úspornosti budov státu a veřejné správy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.