V celé Evropě přibývá měst, kterým dochází trpělivost s Airbnb. Na internetovou platformu pro zprostředkovávání krátkodobého ubytování − především − turistů v soukromých bytech si stěžují starousedlíci a města a státy zase trápí daňové úniky. Také nové vedení Prahy už tento týden představí plán, kterým chce zmíněné problémy řešit.

"Vlastníkům Airbnb bytů se musí tento byznys přestat vyplácet. Chceme, aby pro ně bylo výhodnější své nemovitosti raději nabízet běžným nájemníkům. Proto hodláme zvýšit poplatek, který se musí za každého ubytovaného turistu přes Airbnb městu odvádět," řekla HN Hana Marvanová (Spojené síly pro Prahu), která by měla v nově formované pražské radě obsadit post radní pro legislativu. Piráti a hnutí Praha sobě, kteří jsou vedle Spojených sil (volební koalice TOP 09, STAN, KDU-ČSL) dalšími členy nového vedení města, s tímto návrhem souhlasí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.