Komunisté přední příčky průzkumů popularity zpravidla neokupují, ale své příznivce si vždy najdou. Vojtěch Filip však právě teď zažívá zatím nejcitelnější odliv sympatií. Podle říjnové analýzy agentury STEM ztratil předseda KSČM od června třetinu svých podporovatelů, zdaleka nejvíc ze všech sledovaných politiků. V průzkumu, kterému vévodí Andrej Babiš, získal Filip na svou stranu pouhých 23 procent lidí. Ještě nikdy na tom nebyl tak špatně.

Podle STEM je to proto, že se v průzkumech začíná projevovat negativní vnímání spolupráce KSČM s ANO a ČSSD na půdě sněmovny. Jenže mnoho dalších si myslí, že tomu je právě naopak. Podle politologa Stanislava Balíka si takřka nikdo na komunisty ve spojení s vládou nevzpomene, což je pro ně paradoxně problém.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.