Dva měsíce starý Boeing 737 Max indonéského přepravce Lion Air se v pondělí jen třináct minut po startu v hlavním městě Jakartě zřítil do moře se všemi 181 pasažéry a osmi členy posádky na palubě. Krátce předtím pilot žádal o povolení k návratu na letiště. Údaje pozemní kontroly ukazují, že letadlo často měnilo výšku i rychlost, což je zcela netypické pro moderní, počítači řízená letadla. Odborníci soudí, že muselo dojít k nějaké poruše elektronického vybavení. Indonéská vláda nařídila letecké společnosti Lion Air a další společnosti Garuda Indonesia, aby okamžitě prohlédly všechny své nové boeingy.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.