Pro sociální demokracii to je malé vítězství, pro firmy nevítaná přítěž. Návrat k proplácení prvních tří dnů nemoci, který ve středu schválila sněmovna, bere ČSSD jako důkaz pro voliče, že je schopná ve vládě prosadit levicová témata. Firmám však přibude další problém se sháněním pracovní síly. Navíc v době, kdy musí počítat s postupným zdražováním úvěrů.

Podle schválené novely zákoníku práce, kterou navrhli poslanci ČSSD, začnou podniky svým zaměstnancům hradit 60 procent vyměřovacího základu mzdy za první tři dny nemoci. Pokud návrh nenarazí u senátorů nebo u prezidenta, kteří jej mohou vrátit sněmovně, bude opatření platit od července příštího roku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.