Spor mezi komunistickým poslancem Zdeňkem Ondráčkem a kandidátem na prezidenta textařem Michalem Horáčkem středečním hlasováním sněmovny prozatím končí vítězstvím zákonodárce KSČM. Poslanci nepodpořili žádost policie o vydání Ondráčka, kterého chtěli detektivové vyšetřovat kvůli podezření z trestného činu pomluvy.

Případ odstartoval výrok komunisty na adresu Horáčka. Ondráček loni v prosinci prohlásil, že podle dostupných informací tento podnikatel byl v minulosti vekslákem a spolupracovníkem StB.

Tehdy probíhala předvolební prezidentská kampaň a Horáček, který má čisté lustrační osvědčení a StB ho vedla jako sledovaného, a nikoli jako spolupracovníka, podal na komunistu trestní oznámení. Policie případ prověřila a letos v létě se rozhodla, že by mohlo jít o pomluvu a požádala o vydání známého politika KSČM.

"Jeho nevydání znamená, že poslanci požívají zvláštního privilegia, v tomto případě privilegia lživě obviňovat normální občany beztrestně," reagoval Horáček na rozhodnutí sněmovny. Jeho důvěru v Česko jako právní stát to neposílilo.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.