Petr Hříbek, rodák z Brna, si už několik let buduje skvělou kariéru v City, tedy v londýnském finančním centru. V jedné z velkých firem vlastněných Londýnskou burzou je zodpovědný za vývoj všech nových IT produktů a jejich následné uvedení na trh. Přesto i na něj dopadá rozhodnutí Britů odejít z EU.

"Cena mého bytu se propadla. Kdybych chtěl změnit práci, tak přesně v tom, co dělám, je trh hodně mrtvý, protože všechny firmy v oboru čekají, co se stane, a neotevírají nové pozice. Cestování je dražší kvůli propadu kurzu libry," říká čtyřiatřicetiletý Hříbek v rozhovoru s HN.

Absolvent brněnského Vysokého učení technického do Londýna přesídlil před necelými pěti lety z Belgie, kde pracoval pro banku KBC. Může tak zblízka pozorovat, jak se Británie připravuje na brexit, k němuž dojde 29. března 2019.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.