Svou plochou se řadí pražské Obchodní centrum Letňany mezi největší v České republice. Stavělo se na etapy a jeho poslední část byla dokončena v roce 2006. Jenže po 10 letech si nákupní centra říkají o modernizaci. To letňanské otevřelo "v novém" tento měsíc. Vlastník nemovitosti, společnost CBRE Global Investors, investoval do rozsáhlé rekonstrukce téměř půl miliardy korun.

Kompletní modernizací už před pěti lety prošlo i konkurenční OC Černý Most. To se svou novou vizáží a skladbou obchodů pozicí letňanského centra trochu otřáslo. "Někteří nájemci chtěli od nás nejdříve odejít, ale když se loni začalo pracovat na projektu rekonstrukce, většina z nich si to rozmyslela," popisuje Pavel Klimeš, ředitel Obchodního centra Letňany. "My dnes nejsme schopni uspokojit poptávku nově příchozích nájemců," dodává Klimeš, který si nemůže vynachválit návštěvnost centra v prvních dnech od dokončení rekonstrukce.

Momentálně jsou jeho komerční prostory pronajaté asi z 94 procent, v dubnu bude podle Klimešova odhadu obsazené téměř úplně. V centru skončila a už nebyla obnovena nájemní smlouva značkám Zara, Next či Esprit, přicházejí ale nové.

Veškeré stavební úpravy v OC Letňany probíhaly za provozu. Nejnákladnější bylo vytvoření nového vstupu, probourání patra v jedné části budovy, díky němuž do přízemí proniká denní světlo, kompletní výměna dlažeb a nové, modernější logo centra.

Na Mikuláše je v plánu otevření dětského koutku, který bude provozovat společnost Time Out Plus. "Jsme rodinné centrum. Dětský koutek musíme mít, přestože to je drahá věc," říká Klimeš. Nákladná je už samotná výstavba a vybavení. Navíc vlastníkům neplynou od provozovatelů atrakcí, jakými jsou vedle dětských koutků třeba fitness centra, zdaleka takové příjmy z nájmu jako od obchodníků. V letňanském koutku bude zajištěné hlídání dětí a podle Klimeše v něm otevřou atrakce, které zatím v žádném podobném zařízení v Česku nejsou.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru