Chodit po hospodách a sám přesvědčovat lidi o Evropské unii už nestačí, tvrdí viceprezident Svazu průmyslu Radek Špicar.

A hledá peníze i kolegy, aby posílil své tažení proti hrozbě vystoupení Česka z EU.

Špicar zakládá projekt, jehož cílem je zvrátit negativní pohled většiny Čechů na unii. Podle říjnového průzkumu Eurobarometru si jen 39 procent občanů Česka myslí, že členství v EU je dobrou věcí. To je nejméně ze všech států unie.

Špicar už několik měsíců jezdí po Česku a debatuje s lidmi o výhodách a nevýhodách našeho členství v EU. Každý měsíc dostává zhruba 10 pozvánek, aby přijel za štamgasty do hospody nebo aby se zúčastnil diskusí o EU na malých městech. Dělá to ve volném čase a zadarmo.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.