Jedním z největších trendů ovlivňujících současnou podobu kanceláří je stále větší flexibilita a mobilita zaměstnanců. Z velké části to souvisí s nízkou nezaměstnaností a následným bojem o zaměstnance. Firmy musí nabízet nejen zajímavé finanční ohodnocení, ale i příjemné pracovní prostředí.

V budoucnu by proto mohlo být běžné, že mnohem více lidí bude pracovat ve velkých coworkingových centrech. A hybatelem změn ve vnímání kanceláří bude především generace takzvaných mileniálů, shodli se účastníci diskuse Hospodářských novin o kancelářích budoucnosti.

V investicích do kancelářských prostorů společnosti působící v Česku rychle dohánějí západní trh. "Sice stále za Západem mírně zaostáváme, ale za posledních několik let jsme se k němu v kvalitě velmi přiblížili. Pokud se podíváme na velké nadnárodní společnosti, jejich místní kanceláře jsou naprosto srovnatelné s těmi, které mají v zahraničí. Co se týče pracovního prostředí v rámci Evropy, podle mě je lepší než v USA, jelikož klade větší důraz na potřeby lidí," uvedl v debatě Filip Muška, expert na pracovní prostředí ze společnosti CBRE, poskytující služby a investice v oblasti komerčních nemovitostí.

Mladá generace očekává, že pracovní prostředí bude výrazně volnější, než jaké znají jejich starší kolegové. Mladí navíc odmala vyrůstají s novými technologiemi, a umí je proto využívat ke svému prospěchu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.