Ve 13 letech začal tvořit webové stránky, o dva roky později už vyvíjel a programoval první počítačovou hru, která měla úspěch. Jmenovala se Doktor Bohuš a v roli doktora jste se snažili zachránit svět. Na začátku tisíciletí ovšem ještě trh s počítačovými hrami nebyl příliš lukrativní, a tak se Michal Ptáček začal věnovat tvorbě webových stránek, portálů i lifestylových webů. Dnes zažívá velký úspěch především se svým zahraničním internetovým webem Officelovin.com, kde představuje nejhezčí a nejmodernější světové i české kanceláře.

"Navštívil jsem stovky kanceláří po světě, v Česku to budou desítky. Většinu prostorů si nefotíme sami, máme přímou spolupráci s architektonickými studii a designéry, kteří prostory nafotí sami, materiály nám poskytnou a my je poté přidáme k nám na web," říká Michal Ptáček.

Mladý podnikatel se věnuje i dalším projektům. V roce 2014 vytvořil s kolegou Václavem Bedřichem portál Czechcrunch, sledující novinky ze světa start-upů a byznysu. Nedávno také založil magazín o společnosti Apple, se svojí ženou zároveň provozuje zahraniční projekty podobné Officelovin, jež se ovšem zaměřují například na restaurační či obchodní prostory.

Založit portál o kancelářích Ptáčka napadlo, když si všiml, že se na tyto prostory a na to, v jakém prostředí zaměstnanci pracují, klade čím dál větší důraz. A protože je programátor a vývojář, v rychlosti vytvořil koncept webu. Tak vznikl Officelovin, který se postupem času ještě vizuálně změnil.

"Na kanceláře jsem se zaměřil, jelikož mám rád design a pěkné věci. Zároveň jsem v tom viděl i dobrou byznysovou příležitost. Vycházel jsem z toho, že architektura je obor, ve kterém je dostatek peněz, takže tam bude možné draze prodávat reklamu. Asi bych to neměl přiznávat, ale dalo by se říct, že to byl z mé strany tak trochu kalkul, ale vyplatilo se. Nechtěl jsem už zkrátka dělat projekty, které by mě neuživily," říká podnikatel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.