Nikdy v životě si neřekla o povýšení ani o větší plat. Dnes je generální ředitelkou středoevropského regionu technologické nadnárodní společnosti 3M. "Každé mé povýšení začalo tím, že se mi ozval nadřízený a nabídl mi nové místo," říká Aigul Temirova. V kariérním růstu se jí vyplatila trpělivost a oddanost práci. "Jediná moje rada je dělat práci co nejlépe, zbytek se dostaví." Česku, Slovensku a Maďarsku šéfuje už půl roku z Prahy, pochází ze středoasijského Kazachstánu.

Zelená louka pro byznys

Narodila se v tehdejším hlavním městě Almaty, kde strávila sedmnáct let života. Po střední škole odešla na Petrohradskou státní univerzitu studovat politologii. Opustit rodné město a zemi, kde byla obklopena rodinou a přáteli, nebylo jednoduché. Ale rozhodla se vystoupit z komfortní zóny, vzdělávat se a čelit výzvám. S matčinou podporou. "Za sovětských časů jsem utrácela čtvrtinu platu, jen abych mohla navštěvovat hudební školu," vyjadřuje vděk matce, která je pro ni dodnes vzorem.

Na univerzitě se ocitla v prostředí, jež bylo oproti kazašskému standardu multikulturní. Na koleji bydlela s mladými lidmi z Polska, tehdejšího východního Německa, Blízkého východu a Afriky. "Začala jsem vnímat rozmanitost a být otevřená vůči novým kulturám, což se mi dnes v prostředí mezinárodní společnosti velice hodí," vrací se do petrohradských dob.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru