Nikdy v životě si neřekla o povýšení ani o větší plat. Dnes je generální ředitelkou středoevropského regionu technologické nadnárodní společnosti 3M. "Každé mé povýšení začalo tím, že se mi ozval nadřízený a nabídl mi nové místo," říká Aigul Temirova. V kariérním růstu se jí vyplatila trpělivost a oddanost práci. "Jediná moje rada je dělat práci co nejlépe, zbytek se dostaví." Česku, Slovensku a Maďarsku šéfuje už půl roku z Prahy, pochází ze středoasijského Kazachstánu.

Zelená louka pro byznys

Narodila se v tehdejším hlavním městě Almaty, kde strávila sedmnáct let života. Po střední škole odešla na Petrohradskou státní univerzitu studovat politologii. Opustit rodné město a zemi, kde byla obklopena rodinou a přáteli, nebylo jednoduché. Ale rozhodla se vystoupit z komfortní zóny, vzdělávat se a čelit výzvám. S matčinou podporou. "Za sovětských časů jsem utrácela čtvrtinu platu, jen abych mohla navštěvovat hudební školu," vyjadřuje vděk matce, která je pro ni dodnes vzorem.

Na univerzitě se ocitla v prostředí, jež bylo oproti kazašskému standardu multikulturní. Na koleji bydlela s mladými lidmi z Polska, tehdejšího východního Německa, Blízkého východu a Afriky. "Začala jsem vnímat rozmanitost a být otevřená vůči novým kulturám, což se mi dnes v prostředí mezinárodní společnosti velice hodí," vrací se do petrohradských dob.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.