Světové automobilky se předhánějí v prohlášeních o mohutném nástupu elektromobility pro nejbližší léta. Nechybí mezi nimi ani Škoda Auto. Zatímco však většina významných automobilek už sbírá první zkušenosti se sériovými hybridy, elektromobily, či dokonce s vodíkem, v Mladé Boleslavi svůj první elektromobil teprve chystají.

Tomu odpovídají i počty elektromobilů v Česku. Loni se jejich množství přehouplo přes první tisícovku, což není mnoho, a podle prognózy Ministerstva průmyslu a obchodu ČR se to do roku 2020 příliš výrazně nezmění. MPO předpokládá růst na 5000 kusů, a to i přesto, že byly na pořízení elektromobilů vypsány již tři výzvy a čtvrtá by měla proběhnout ještě do konce letošního roku.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.