Místo pilulky raději Rembrandt, El Greco nebo třeba Rodin. Vůbec jako první na světě budou moci lékaři z Montrealu pacientům předepisovat návštěvu muzea umění. Pilotní projekt, který jim to umožní, startuje 1. listopadu.

"Nejdůležitější je, že pomůžeme lidem, aby se mohli oprostit od své bolesti," uvedla pro kanadskou televizi CBC Helene Boyerová, viceprezidentka sdružení Kanadských frankofonních lékařů. Ta uznává, že doktoři vstupují na neprobádané území s nejistým výsledkem. Domnívá se však, že už jen možnost soustředit se na něco jiného než na vlastní potíže nebo bolest může pacientům přinést úlevu. Návštěva muzea u lidí zvyšuje hladinu takzvaného hormonu štěstí a radosti, serotoninu, který přispívá k dobré náladě a pohodě, doplňuje lékařka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.