Vězeňská služba chce přesvědčit obyvatele Tábora, aby neprotestovali proti chystané stavbě věznice v místní části Všechov. Už sedm tisíc lidí sepsalo petici, v níž brojí proti stavbě nové věznice v areálu bývalého vojenského letiště, která má mít kapacitu 800 míst. Zastupitelstvo již navíc oznámilo, že nepodpoří potřebnou změnu územního plánu.

Místní se obávají například útěků vězňů či zvýšené kriminality ze strany jejich návštěv. Ale také toho, že poklesne hodnota jejich nemovitostí a stavba zničí krajinný ráz.

K plánům na stavbu nové věznice je skeptický i táborský starosta Jiří Fišer. "Nevím, co by lidi přesvědčilo, berou to jako volnou krajinu," říká starosta. Poukazuje i na to, že v dané oblasti chybí dopravní spojení a bylo by třeba vybudovat obchvat, který ale Vězeňská služba ČR nezaplatí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.