Bezdrátové nabíjení se stylem

Trust Fyber10 má sice nehezké jméno, ale jako podložka pro bezdrátové nabíjení zaujme povedeným vzhledem. Výrazným motivem kruhové nabíječky je látkový povrch, který připomíná třeba vrchní část reproduktoru Google Home Mini. Samotná nabíječka podporuje rychlejší dobíjení s příkonem 7,5 a 10 W podle toho, k jakému napájecímu adaptéru ji uživatel připojí − v balení není adaptér, pouze USB kabel. Nabíječka také pozná, když na ní neleží telefon, ale jiný předmět, a indukční dobíjení automaticky přeruší.

iPhone XR je levnější, ne levný

Dnes se začíná prodávat iPhone XR, s cenou 22 490 korun je nejlevnějším z nových telefonů od Applu. Ve srovnání s modely XS a XS Max používá méně kvalitní LCD obrazovku s rozlišením 828 x 1792 (proti 1125 x 2436). Apple u levnější varianty zachoval stejný procesor, který je ve světě mobilních telefonů jednoznačně nejvýkonnější. Uživatele chce zaujmout i kvalitou fotoaparátu, který má jen jeden objektiv, ale stejně jako dražší modely využívá přínosy umělé inteligence při pořizování a "vyvolávání" snímků.

Bez drátů, ale s pěnou

Už i skotský výrobce sluchátek RHA začal vyrábět sluchátka bez kabelu. Model RHA TrueConnect se drží zavedeného standardu − má výrazný a odolný design s kvalitním zvukem, který má u většiny modelů mírně zdůrazněné basy a výšky. RHA TrueConnect má v balení koncovky z paměťové pěny Comply, která zajišťuje pevnější usazení v uchu a díky tomu lepší izolaci a kvalitnější zvuk. Na jedno nabití vydrží až pět hodin.

jarvis_5bd1febb498e3216c7f37cc8.jpeg
iPhone XR je levnější, ne levný: Dnes se začíná prodávat iPhone XR, s cenou 22 490 korun je nejlevnějším z nových telefonů od Applu.
Foto: iPhone
jarvis_5bd1febb498e3216c7f37ccd.jpeg
Model RHA TrueConnect se drží zavedeného standardu – má výrazný a odolný design s kvalitním zvukem, který má u většiny modelů mírně zdůrazněné basy a výšky.
Foto: RHA
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru