Končící pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) krátce po komunálních volbách kritizovala tým poradců Andreje Babiše za "nešťastně" vedenou kampaň v metropoli, která se prý nijak neopírala o aktuální analýzy a sociologické průzkumy. I proto podle ní hnutí ANO v hlavním městě skončilo až páté.

Člověkem, k němuž její neadresná slova měla mířit především, je podle zdrojů HN její dosavadní poradce Marek Hanč. Jedenatřicetiletý odborník na politický marketing, jenž má hlavní kontrakt v centrále Babišova hnutí. Krnáčová své jisté výhrady vůči Hančově práci a erudici dodatečně potvrzuje. Jako hlavního strůjce nepovedené kampaně si jej ale označit netroufá. "Nevím, jak moc byl do toho zapojen. On je jistě talentovaný, pokud ale vím, statistika a sociologie není zrovna jeho doménou," říká primátorka pro HN o jeho údajně špatné práci se sociologickými daty.

Ještě kritičtější slova na adresu Hanče a dalších lidí z Babišova PR týmu jsou slyšet i od jiných představitelů pražského ANO. Třeba z okruhu dosud vlivné organizace na Praze 8. Řada členů hnutí se nedokázala smířit s dodatečným škrtáním na demokraticky odsouhlasené kandidátce a s dosazením podnikatele Petra Stuchlíka do jejího čela. Právě v tom se výrazně angažoval Babišův PR tým, který Stuchlíka k šéfovi hnutí přivedl. Do konfrontace se ale nikdo pouštět nehodlá. "Změny na kandidátce dva měsíce před volbami nebyly dobré, ale já nechci kolem sebe kopat a nechci si kazit karmu," říká Patrik Nacher, který měl být původně lídrem.

Sám Hanč tvrdí, že jemu osobně zatím nikdo z ANO žádné chyby nevytkl. Ani Krnáčová. Volby do celopražského zastupitelstva za neúspěch nepovažuje ve srovnání s ještě slabšími čísly z městských částí.

Pro rodáka z Hostinného v Podkrkonoší a absolventa politologie na Západočeské univerzitě to není nová situace. Do vnitrostranických přestřelek se zapletl možná v ještě větší míře už v době, kdy se angažoval v ODS. Zejména v období, kdy pracoval coby osobní tajemník pro pražského primátora Bohuslava Svobodu (ve funkci 2010 až 2013). Už tehdy partajníci poukazovali na Hančovo údajné čistě prospěchářské chování.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.