Končící pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) krátce po komunálních volbách kritizovala tým poradců Andreje Babiše za "nešťastně" vedenou kampaň v metropoli, která se prý nijak neopírala o aktuální analýzy a sociologické průzkumy. I proto podle ní hnutí ANO v hlavním městě skončilo až páté.

Člověkem, k němuž její neadresná slova měla mířit především, je podle zdrojů HN její dosavadní poradce Marek Hanč. Jedenatřicetiletý odborník na politický marketing, jenž má hlavní kontrakt v centrále Babišova hnutí. Krnáčová své jisté výhrady vůči Hančově práci a erudici dodatečně potvrzuje. Jako hlavního strůjce nepovedené kampaně si jej ale označit netroufá. "Nevím, jak moc byl do toho zapojen. On je jistě talentovaný, pokud ale vím, statistika a sociologie není zrovna jeho doménou," říká primátorka pro HN o jeho údajně špatné práci se sociologickými daty.

Ještě kritičtější slova na adresu Hanče a dalších lidí z Babišova PR týmu jsou slyšet i od jiných představitelů pražského ANO. Třeba z okruhu dosud vlivné organizace na Praze 8. Řada členů hnutí se nedokázala smířit s dodatečným škrtáním na demokraticky odsouhlasené kandidátce a s dosazením podnikatele Petra Stuchlíka do jejího čela. Právě v tom se výrazně angažoval Babišův PR tým, který Stuchlíka k šéfovi hnutí přivedl. Do konfrontace se ale nikdo pouštět nehodlá. "Změny na kandidátce dva měsíce před volbami nebyly dobré, ale já nechci kolem sebe kopat a nechci si kazit karmu," říká Patrik Nacher, který měl být původně lídrem.

Sám Hanč tvrdí, že jemu osobně zatím nikdo z ANO žádné chyby nevytkl. Ani Krnáčová. Volby do celopražského zastupitelstva za neúspěch nepovažuje ve srovnání s ještě slabšími čísly z městských částí.

Pro rodáka z Hostinného v Podkrkonoší a absolventa politologie na Západočeské univerzitě to není nová situace. Do vnitrostranických přestřelek se zapletl možná v ještě větší míře už v době, kdy se angažoval v ODS. Zejména v období, kdy pracoval coby osobní tajemník pro pražského primátora Bohuslava Svobodu (ve funkci 2010 až 2013). Už tehdy partajníci poukazovali na Hančovo údajné čistě prospěchářské chování.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.