Energetická skupina E.ON ČR měla loni obrat 1,99 miliardy eur (asi 51,4 miliardy korun), meziročně vyšší o 1,18 miliardy korun, což je o necelá tři procenta více. Zisk EBITDA loni vzrostl o 53,9 milionu eur (asi o 1,39 miliardy korun) na 358,6 milionu eur (v přepočtu přibližně 9,25 miliardy korun), tedy téměř o 18 procent. Informace poskytla v úterý mluvčí E.ON ČR Martina Slavíková.

Skupina loni prodala 16 100 gigawatthodin (GWh) elektřiny, meziročně o 235 GWh více, a 10 tisíc GWh plynu, o 380 GWh méně než v roce 2016. Skupina měla loni 1,35 milionu zákazníků a 2558 zaměstnanců. Délka elektrické sítě se zvětšila o 18 kilometrů na 65 334 kilometrů, délka plynové sítě se rozrostla o 62 kilometrů na 4595 kilometrů.

Společnost E.ON Distribuce z české energetické skupiny E.ON zvýšila loni meziročně zisk po zdanění o 31,5 procenta na 3,45 miliardy korun. Tržby této firmy meziročně stouply o necelých pět procent na 19,2 miliardy korun. Společnosti E.ON Energie ze stejné skupiny klesl zisk po zdanění o necelých 11 procent na 1,3 miliardy korun. Tržby jí klesly o necelá tři procenta na 45 miliard korun. Vyplývá to z údajů ve sbírce listin.

"Splnili jsme plánované ekonomické výsledky a přispěli tak k výborným výsledkům celé skupiny E.ON v České republice. Našim zákazníkům jsme loni přepravili rekordní množství plynu i elektřiny a dosáhli nového maxima zatížení naší elektrické sítě," uvedl ve výroční zprávě předseda představenstva E.ON Distribuce Zdeněk Bauer.

Tržní podíl skupiny E.ON činí v sektoru elektřiny asi 21 procent, na trhu s plynem dosahuje přibližně 10,5 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru