Podle analýzy příjmů zaměstnanců Českého vysokého učení technického pracovalo v nedávné minulosti pět nejlépe odměňovaných zaměstnanců na Fakultě stavební. Jména oněch pěti osob rektor Vojtěch Petráček neprozradil, nicméně je známo, že jednou z nich je bývalá děkanka fakulty Alena Kohoutková.

V březnu totiž vyvolala pozdvižení nejen na akademické půdě informace Lidových novin, že Kohoutková si coby děkanka a zároveň vedoucí katedry betonových konstrukcí loni přišla na 5,5 milionu korun včetně odměn, které si sama vyplácela. Je to víc peněz, než kolik na platu a prémiích dostávají premiér i prezident.

Současný rektor si následně na jaře zadal externí audit systému odměňování firmě Cost Control. Zpráva o auditu do školy dorazila nedávno a HN měly možnost do ní nahlédnout.

"Z hlediska uspořádání nebo dodržování vnitřních předpisů a pravidel ČVUT auditoři žádný problém nenašli. Nedošlo ani k porušení zákona. K výši příjmů se audit z etického hlediska nevyjádřil. Zkoumali jsme pětici nejlépe odměňovaných pracovníků, a jako eticky problematický viděli souběh dvou platů. Kromě rektorského platu měl bývalý rektor ještě plat profesorský. Není to proti zákonu, ale hodnotili to jako etickou potíž," uvádí Petráček.

Audit popisuje, že profesor Petr Konvalinka vykonával podle smluv činnost v rozsahu dvou úvazků, což odpovídá 80 hodinám týdně, tedy 16 hodinám denně. Vedle rektorské pozice zastával ještě funkci profesora na katedře mechaniky a šéfa Experimentálního centra Fakulty stavební. Že to bylo na plný úvazek, potvrdil i současný děkan Jiří Máca.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.