Přesnou podobu zákonů zatím MŽP nezveřejnilo, přestože podle sdělení tiskového oddělení se předpokládá, že ministerstvo bude předkládat návrh nového zákona o odpadech, návrh nového zákona o výrobcích s ukončenou životností a novelu zákona o obalech do meziresortního připomínkového řízení v průběhu podzimu 2018.
"Česká republika je jako členský stát EU povinna provést komplexní transpozici nedávno schváleného tzv. balíčku oběhového hospodářství (jak se souhrnně říká změnám v odpadové legislativě EU). Novinek bude proto ve zmíněných zákonech mnoho, vzhledem k tomu, že máme zastaralou odpadovou legislativu, která podporuje skládkování odpadů a nikoho zásadně nenutí k využívání odpadů jako zdrojů. Hlavní změny v zákoně tak budou směřovány k tomu, aby se České republice podařilo dosáhnout stavu, kdy se odpady budou výrazně méně skládkovat a výrazně více využívat. Nový zákon o odpadech musí umožnit přechod České republiky na oběhové hospodářství," uvedlo pro HN tiskové oddělení MŽP.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.