Zatímco většina tuzemských firem si už dlouho stěžuje na nedostatek lidí na pracovním trhu, existují i takové, které s náborem problémy nemají. Patří mezi ně i tuzemská technologická firma STRV, kde oddělení lidských zdrojů (HR) šéfuje Matěj Matolín. Ačkoliv strávil déle než osm let ve velmi striktním prostředí automobilek, kde se staral převážně o nábor dělníků, dnes je propagátorem nových technologií v HR.

Všichni dobří ajťáci práci mají

Každý týden se o práci ve firmě STRV, která vyvíjí software a různé doplňky k aplikacím pro americké firmy, hlásí zhruba čtyřicet vývojářů z celého světa. Výběrovým procesem ale projdou jen čtyři procenta těch nejlepších. "Rosteme, takže potřebujeme nabírat lidi. Neřekl bych, že se nacházíme v personální krizi. Tento týden zrovna nastupuje pět vývojářů," říká Matolín, který se coby HR ředitel stará o téměř 200 zaměstnanců, z nichž zhruba 130 pracuje na technologických pozicích.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.