Zavolám si Kolbena a prohovoříme to spolu. Tak prý často reagoval člen vedení mnichovské továrny MTU-München, když potřeboval vyřešit složitý problém. Jindřich Kolben, vnuk slavného průmyslníka Emila Kolbena, měl vynalézavost a preciznost v genech. Jeho dědeček pracoval s vynálezcem Nikolou Teslou v americké továrně Thomase Alvy Edisona. Jindřich Kolben byl expertem na letecké motory a po emigraci z Československa v roce 1968 úspěšně působil v bavorské metropoli. Jindřich zemřel v roce 2013, s pohnutou historií celé rodiny vás tak v magazínu seznámí jeho 91letá manželka Andrée Kolbenová, která velmi pozorně sleduje současné dění v Česku a fandí lidem u nás.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.