Gabriel Večeřa, jeden z největších českých agrárních podnikatelů, zakladatel a šéf skupiny Agro Měřín, získal od stávajících akcionářů zemědělskou společnost ZEAS Podorlicko. Informaci potvrdily Hospodářským novinám dva zdroje z trhu. Ani jedna ze zúčastněných stran se k transakci nechtěla vyjádřit, stejně jako k ceně.

"Já vám k tomu žádné informace nemohu podávat, omlouvám se, ale zatím k tomu nemohu nic říct," uvedl včera stávající předseda představenstva ZEAS Podorlicko Josef Lelek, jeden z hlavních akcionářů firmy.

Východočeský ZEAS hledal podle informací HN kupce už delší dobu, někteří z dosavadních vlastníků jsou na prahu odchodu do důchodu. Na začátku roku to přitom vypadalo, že společnost míří do rukou podnikatele Miloše Kroce a jeho firmy Krote CZ. S obchodem na konci února už dokonce souhlasil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, na poslední chvíli se ale neuskutečnil.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru