Starostové a nezávislí (STAN) se stali stranou s nejsilnějším senátním klubem. Ve čtvrtek vzrostl počet členů jejich frakce na osmnáct, když do ní vstoupili neúspěšní prezidentští kandidáti a nově zvolení senátoři Jiří Drahoš a Marek Hilšer. Oba jednali v uplynulých dnech i s lidovci, Hilšer navíc s uskupením Senátor 21.

"Bylo to pro mě těžké rozhodování. Hodnotově jsme si v řadě ohledů společní i s těmito kluby. Pro mě bylo i důležité, jak je klub velký. Co si budeme říkat, čím větší je, tím větší je možnost, abych mohl uplatňovat to, s čím jsem do Senátu šel," řekl Hilšer.

Pozice nejsilnějšího klubu v horní komoře je důležitá pro vyjednávání o novém šéfovi Senátu. Nepsané pravidlo, které se až dosud dodržovalo, říká, že funkce druhého nejvyššího ústavního činitele země náleží právě nejpočetnější frakci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.