Pavla Krátká o sobě tvrdí, že je těžko zařaditelným typem člověka do již fungující firmy. Pracovala pro nadnárodní společnost nebo ministerstvo školství, nikde však nevydržela déle než půl roku. Proto se rozhodla podnikat a přes provozování intenzivních jazykových kurzů se dostala až k psaní knih pro děti a jejich rodiče. I díky tomu letos Krátká zvítězila v soutěži Živnostník roku Středočeského kraje.

Podnikatelka už od dětství hodně cestovala, když jezdila na tábory do Rakouska či Německa. "Nejvíce mě ale v dospělosti ovlivnil pobyt ve Francii, kde jsem studovala a poté i pracovala. Hodně silný pro mě byl i rok v Portugalsku, kde jsem učila ve škole," říká Krátká, která hovoří sedmi jazyky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.