Politici včetně těch českých zdůrazňují, že migrace je klíčové téma současného dění v Evropské unii. Poté, co razantně klesl počet migrantů, kteří do Evropské unie přicházejí, se ale stále víc ukazuje, že státy EU hledají jen velmi obtížně shodu na tom, co z hlediska boje s migrací dělat do budoucna.

Potvrdí to nejspíš i čtvrteční summit lídrů států unie v Bruselu. Podle návrhu jeho závěrů, které mají HN k dispozici, by premiéři či prezidenti měli vyzvat k "pokračování práce na všech aspektech komplexního přístupu k migraci". Za touto frází se ale skrývá řada rozporů, které mezi členskými zeměmi panují.

Státy EU se už v červnu domluvily na tom, že by do budoucna lodě s migranty, kteří se snaží dostat do Evropy, neměli záchranáři odvézt do evropských přístavů, ale do záchytných táborů v Africe. K jejich zřízení na svém území ale zatím nedala souhlas žádná africká země. "Pokrok je nulový," shrnul pro HN zdroj z Evropské komise.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.