Zhoršující se stav britských vozovek potvrdila statistika tamního autoklubu. Od roku 2006 se tam zdvojnásobil počet poruch způsobených výmoly na silnicích. V Česku se podle množství případů nahlášených pojišťovnám situace nemění. Zvyšuje se ale cena oprav.

Britský autoklub RAC si vede statistiku o tom, kolikrát musejí lidé využívající asistenční služby volat pomoc po tom, co se "srazí s vozovkou". A podle nejnovějších výsledků je šance, že si ve výtluku řidiči prorazí kolo nebo poškodí podvozek 2,5krát vyšší, než byla před dvanácti lety, kdy autoklub statistiku začal vést. Během loňského roku musely odtahové vozy RAC vyrazit k 14 220 poruchám, jejichž příčinou byl s největší pravděpodobností právě stav vozovky.

RAC dokonce určuje speciální výmolový index, který ukazuje pravděpodobnost poškození auta po projetí výmolem. Nejhorší byl v roce 2010, letos ale v Británii stoupá a v současné době je nejvyšší za poslední tři roky. Podle představitelů RAC to ukazuje na problémy se stavem a podfinancováním údržby britské silniční sítě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.