Milovníci umění z celého světa dostanou neobvyklou příležitost podívat se pod ruku restaurátorům a expertům ze slavného amsterdamského muzea Rijksmuseum. Jeho snad nejslavnější plátno Noční hlídka od nizozemského mistra Rembrandta už příští rok podstoupí restauraci. A veřejnost ji bude moci sledovat jak v samotném muzeu, tak i on-line v živém přenosu.

"Noční hlídka patří nám všem. Restaurace obrazu tak proběhne před očima celého světa. Lidé ji mohou sledovat, kdekoliv budou chtít," uvedl pro britský list Guardian ředitel amsterdamského muzea Taco Dibbits.

Naposledy podstoupila Noční hlídka celkovou rekonstrukci před 40 lety. "Techniky, které nyní máme, jsou ale mnohem pokročilejší, což nám umožní zachovat plátno pro příští generace," uvedl k tomu Dibbits. "Je to pro veřejnost příležitost, jež se naskytne jednou za život," doplňuje ředitel slavného Rijksmusea.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.