V polovině října hostila Praha Čínské investiční fórum (CIF). Za českou stranu se na organizaci akce, na kterou dorazilo na 500 hostů, podílela jedna organizace. Smíšená česko-čínská komora vzájemné spolupráce je pověřená českým ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) "realizací každodenních běžných aktivit" v rámci česko-čínských vztahů. Za Čínu se na akci podílelo naopak hned několik organizací, a to včetně tamní "plánovací komise" NDRC.
Většina lidí, kteří v česko-čínské komoře působí, je přímo navázaná na čínský byznys: například prezident Jaroslav Tvrdík zároveň figuruje ve strukturách čínských koncernů CEFC i CITIC Europe, podobné vazby mají i další členové. "České zájmy nahradily zájmy partikulární," myslí si sinolog Martin Hála. Podle něj jsou česko-čínské vztahy v rukou zájmových skupin, jako je investiční skupina PPF, nebo politiků z české sociální demokracie.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys podle HN
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?
Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru