Albatros Media, největší skupina vydavatelství na českém knižním trhu, koupila nakladatelství Panteon, které drží třeba práva na tuzemská vydání bestsellerů Švéda Jonase Jonassona. Ten je autorem humoristických románů jako Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel nebo Analfabetka, která uměla počítat.

Pro Albatros, jehož počátky jsou spojeny hlavně s dětskými knížkami, je akvizice součástí dlouhodobého plánu posílit v oblasti literatury pro dospělé čtenáře. V rámci stejné strategie koupila skupina například v březnu nakladatelství Vyšehrad.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části se dozvíte, co akvizice přinese Albatrosu a jaké synergie může díky tomu získat Panteon.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.