Nezkušení či drobní investoři často řeší, jestli mají investovat finanční prostředky přes podílové fondy, nebo naopak nakupovat akcie přímo. Jednoznačnou výhodou investování prostřednictvím podílových fondů oproti přímému nákupu akcií je svěření správy investic odborníkům.

Pro vysvětlení nemusíme chodit daleko. Sami občas přece z naší dennodenní praxe víme, že se s některými činnostmi bez expertů prostě neobejdeme. Podobně jako si sami netrháme zuby − pokud nejde o mléčné zuby našich dětí −, ale zajdeme radši k zubaři, nebo si neopravujeme elektrické obvody v domácnosti, a práci svěříme elektrikáři, tak i v případě investování prostředků na kapitálových trzích se obraťme na odborníky.

Pokud důvěřujeme lékaři nebo elektrikáři se svým zdravím a životem, proč by tomu mělo být jinak při správě peněz?

Nespornou výhodou je také diverzifikace rizika a zlepšení poměru rizikovosti a výnosu z investice prostřednictvím většího počtu druhů aktiv, jednotlivých titulů nebo instrumentů již při malých investovaných částkách.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru