Není pravda, že máme vládu s komunisty, prohlašuje dlouhodobě premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Po víkendových senátních volbách ale bude tento výrok obhajovat čím dál hůře. Závislost jeho vlády na komunistech bude větší než kdykoliv dříve − a komunisté už se chystají z nové situace vytěžit co nejvíc.

Důvodem jsou výsledky senátních voleb, které skončily vítězstvím opozice. Ta využije svou převahu v horní parlamentní komoře k tomu, aby vracela řadu navrhovaných vládních změn zákonů, které budou přicházet z Poslanecké sněmovny. Babiš bude muset následně hledat ve sněmovně 101 poslanců pro to, aby Senát přehlasoval. Poslanci jeho hnutí a ČSSD nebudou stačit, protože jich je pouze 93. A právě to jsou otevřené dveře pro komunisty − navzdory tomu, že úplně vypadli ze Senátu a poslední sněmovní volby pro ně skončily historickým propadákem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Co znamená vyjádření Jiřího Dolejše, že KSČM bude teď po vládě požadovat "důraznější plnění" toho, co jim premiér slíbil před hlasováním o důvěře?
  • Které priority ČSSD budou podle šéfa strany Jana Hamáčka v nově složeném Senátu nejvíce narážet?
  • A proč bude Andrej Babiš bedlivě sledovat sobotní Ústřední výkonný výbor ČSSD?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.