Stavba turecké elektrárny Adularya dostala v minulosti do problémů strojírenský koncern Vítkovice podnikatele Jana Světlíka. Nyní se kolem zkrachovalé elektrárny, na niž český stát poskytl téměř 12 miliard korun, začínají točit významní tuzemští energetičtí hráči.

Tím nejznámějším je Pavel Tykač. Jeho Sev.en Energy, která vlastní hnědouhelné doly na Mostecku či elektrárnu Chvaletice, si již zjišťovala základní informace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části se dozvíte, kteří čeští podnikatelé krouží kolem turecké elektrárny Adularya a jaká rizika na ně čekají.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.