Postup finanční správy v této věci nepovažuji za šťastný, odpověděla ministryně financí Alena Schillerová na otázku, zda je normální, aby finanční úřady obesílaly novomanžele kvůli detailům svatební hostiny. Nazvat unáhlený a dle odborníků i nezákonný postup berňáku slovy "není šťastný" je obdobné jako prohlásit o hurikánu, že jenom "kapku víc fouká".

V případě novomanželů, kteří museli olomouckému finančnímu úřadu pod hrozbou pokut vysvětlit, kde, co a za kolik při své svatební hostině pojedli, vypili a komu to zaplatili, možná platí, že jde o exces jednoho úřadu, jehož zaměstnanci prostě jen zašli v úřední horlivosti o kapku dál, než museli. Jenže debata, která se kolem tohoto případu rozproudila, naznačuje, že nejde o jeden úřad a jeden přešlap. Série podobných lapsů při vydávání zajišťovacích příkazů donutila berňák po pár letech šlápnout v této oblasti na brzdu. Nicméně nejednotnost přístupu jednotlivých finančních úřadů v různých částech země ve výběru daní je trvalkou.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru