Zkrácení doby potřebné k vyškolení, menší nároky na znalosti a zkušenosti, ve výsledku efektivnější práce. To jsou nejviditelnější benefity, které firmám může přinést rozšířená realita. Český trh přitom dobývá pozvolna.

Představme si firmu, která má nedostatek servisních pracovníků. I když najde na pracovním trhu volné zaměstnance, bude jí trvat několik týdnů, ne-li měsíců, než nové lidi zaškolí a bude je moci pustit k zákazníkům, aby při výjezdech do domácností opravovali například ledničky či pračky. Složité manuály, různé postupy, odlišná technická řešení − to vše musí noví technici zvládnout. Nebo ne?

Zatím ano, ale už dnes jsou na trhu řešení, která umožní i méně zkušeným a kvalifikovaným lidem dělat odbornější práci. Jejich nejdůležitějším pracovním nástrojem se stanou holobrýle. Stanou se jejich "externím" mozkem, který jim řekne, na jaký model se dívají, jeho charakteristiku, z hlasového záznamu popisu problému stanoví postup kontroly jednotlivých součástek spotřebiče, případně rovnou objednají náhradní. Technik tak nemusí složitě zjišťovat, zda je díl skladem, listovat manuálem pro správný postup nebo volat zkušenějšímu kolegovi. Má volné ruce pro obsluhu spotřebiče.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru