Zkrácení doby potřebné k vyškolení, menší nároky na znalosti a zkušenosti, ve výsledku efektivnější práce. To jsou nejviditelnější benefity, které firmám může přinést rozšířená realita. Český trh přitom dobývá pozvolna.

Představme si firmu, která má nedostatek servisních pracovníků. I když najde na pracovním trhu volné zaměstnance, bude jí trvat několik týdnů, ne-li měsíců, než nové lidi zaškolí a bude je moci pustit k zákazníkům, aby při výjezdech do domácností opravovali například ledničky či pračky. Složité manuály, různé postupy, odlišná technická řešení − to vše musí noví technici zvládnout. Nebo ne?

Zatím ano, ale už dnes jsou na trhu řešení, která umožní i méně zkušeným a kvalifikovaným lidem dělat odbornější práci. Jejich nejdůležitějším pracovním nástrojem se stanou holobrýle. Stanou se jejich "externím" mozkem, který jim řekne, na jaký model se dívají, jeho charakteristiku, z hlasového záznamu popisu problému stanoví postup kontroly jednotlivých součástek spotřebiče, případně rovnou objednají náhradní. Technik tak nemusí složitě zjišťovat, zda je díl skladem, listovat manuálem pro správný postup nebo volat zkušenějšímu kolegovi. Má volné ruce pro obsluhu spotřebiče.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru