Společnost Mafra, která patří do koncernu Agrofert, převezme v Česku a na Slovensku vydavatelství Bauer Media od německé skupiny Bauer Media Group. Ta vydává na českém trhu kolem 30 časopisů, loni šlo celkem téměř o padesát milionů výtisků, což odpovídá asi třetině celého trhu s časopisy. Loni firma vydělala 152 milionů korun.

Cena transakce nebyla zveřejněna a převzetí musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. O tom, že je Mafra blízko akvizici, informovaly jako první Hospodářské noviny už na konci letošního července. Podle zdroje HN i oslovených analytiků by se kupní cena mohla pohybovat okolo jedné miliardy korun.

Bauer Media vydává v Česku časopisy pro ženy, o životním stylu a bulvární časopisy − mezi jinými například Cosmopolitan, Chvilka pro tebe, Žena a život, Esquire nebo Týdeník Televize.

"Jsme potěšení, že můžeme připojit tituly vydávané společností Bauer do našeho portfolia a rovněž i přivítat v našem týmu novináře, díky kterým tyto tituly vznikají. Nadcházející vlastnická změna by neměla mít dopad na běžné provozní fungování jednotlivých titulů a práci lidí, kteří je tvoří," uvedl předseda představenstva Mafry Štěpán Košík.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.