Slovenský aktivista Juraj Šeliga pomocí Facebooku zorganizoval letos na jaře protivládní demonstrace po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Zároveň ale podporuje větší regulaci sociálních sítí, což je téma, o kterém se hodně mluví.

"Organizace nám šla přes Facebook dobře, používali jsme ho jako hlavní nástroj komunikace," vysvětlil Šeliga v rozhovoru HN. "Lidé ale nevidí odvrácenou stranu, která mě vede k tomu, abych pro nějakou regulaci byl. Často jsme čelili masivním útokům trollů, když jsme protest ohlásili. Nechci za tím hledat konspiraci, ale vypadalo to, jako by v určitém okamžiku někdo zavelel k útoku," řekl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.