Před několika lety byli Milan Volf a Dan Jiránek členy stejné strany, kandidovali na jedné listině do zastupitelstva, a následně dokonce patřili mezi vůbec nejbližší spolupracovníky. To se psal rok 2002, jejich Občanská demokratická strana v Kladně naprosto dominovala, Volf získal nejvíce hlasů voličů a Jiránek byl hned za ním. První z nich byl zvolen primátorem, druhý jeho náměstkem.

Oba pětapadesátiletí politici mají i nadále velkou podporu voličů, ale jinak se toho za šestnáct let mnoho změnilo. Volf a Jiránek jsou už léta největšími soupeři. V těchto dnech bojují o nadvládu nad Kladnem − každý z nich se snaží dát dohromady koalici, která mu zajistí primátorský post, navrch má zatím Jiránek, i když jeho ODS získala o šest křesel méně než Volfova Volba pro Kladno.

Jejich boj mohou nakonec rozhodnout dva členové SPD Tomia Okamury. Jeho hnutí tak může v tomto městě dosáhnout vůbec největšího úspěchu v komunálních volbách. Nejen že by bylo součástí vedení, ale podle informací Aktuálně.cz by dostalo post náměstka primátora.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.