V komunálních volbách před čtyřmi lety byl Zdeněk Hřib až na 53. místě pirátské kandidátky na pražský magistrát. Během několika posledních měsíců má však rodák z moravského Slavičína zhruba se šesti a půl tisíci obyvateli největší šanci vést více než milionové město.

Když piráti Hřiba jako lídra pražské kandidátky v březnu představovali, uvedl se tehdy téměř neznámý 37letý otec tří dětí slovy, že "chce z Prahy udělat nejen místo, kde se dobře žije, ale také vzor, jak řešit aktuální problémy světových metropolí". Narážel tím zejména na slib pirátů vysadit jeden milion stromů jako součást boje s horkem a suchem. Ke svým prioritám pak vystudovaný lékař přidal i otázky dopravy a bydlení. Politický evergreen v podobě boje s korupcí a klientelismem zdůrazňoval až v pozdějších fázích kampaně.

Vztah k Praze Hřib ve svém profilu na webu pirátů vyzdvihuje mimo jiné tím, že jeho otec − stejnojmenný architekt − projektoval rekonstrukci pražské budovy České národní banky na Příkopě. Konkrétně Hřib Praze slibuje, že se zaměří na transparentnost hospodaření s městským majetkem a také nový portál, na němž Pražané vyřídí elektronicky všechny úřední úkony.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.