Zadlužená broumovská textilka má před sebou náročné dny. Soud v Hradci Králové začíná rozhodovat o tom, jestli podnik může pokračovat v reorganizaci. Jde o to, zda Otakar Moťka, který se rozhodl do Veby začátkem května vstoupit jako strategický investor, dostane šanci firmu vzkřísit. V opačném případě textilce hrozí konkurz.

"U Veby jsem se nemohl zbavit pocitu, že jde o umění. A je to jediná šance na záchranu. V opačném případě se um ztratí a už nikdy nemůže být obnoven," uvedl Moťka nedávno v rozhovoru pro HN.

Krajský soud v červenci povolil reorganizaci, na níž se shodla nadpoloviční většina věřitelů. O textilku se Moťka přetahuje s Raiffeisenbank − Veba jí dluží přibližně čtvrt miliardy korun. Podle Veby však chce banka konkurz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.