„Neodehrálo se žádné zemětřesení,“ řekl po víkendových obecních a senátních volbách prezident Miloš Zeman. Má pravdu v tom, že výsledky hlasování patrně nerozklíží vládní koalici ANO a ČSSD. Voliči však vyslali několik signálů, které premiér Andrej Babiš může chápat jako upozornění, že jeho podpora neroste vždy a všude, jak byl dosud zvyklý. Současně zjišťuje, že se vzmáhá část opozice.

Hnutí ANO na jednu stranu ve volbách prokázalo, že se hlouběji ukotvilo na místní úrovni. V naprosté většině krajských měst vyhrálo s lepším výsledkem než před čtyřmi lety, v Ostravě dokonce získalo téměř třetinu hlasů. A polepšilo si také v řadě menších měst.

Páté místo v Praze ale pro Babiše znamená citelnou porážku. Před volbami opakoval, že obhájení vítězství v hlavním městě je pro něj prvořadé a prestižní. V sobotu pak netajil zklamání nad výsledkem. Je to vůbec poprvé, co Babiš takovým způsobem prohrál.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.