Při prohlídce areálu továrny jihlavského Motorpalu působí jeho šéf Radim Valas jako doma. Očividně zná proces výroby vstřikovacích systémů a čerpadel do nejmenšího detailu. Zaměstnance oslovuje křestním jménem, ptá se na jednotlivé projekty, hrdě ukazuje stroje, které v halách za dva roky přibyly.

Jeho uvolněnost je na místě. Výrobce vstřikovacích systémů pro dieselové motory a produktů přesného strojírenství si "užil" několik těžkých let a vypadá to, že je má za sebou. V roce 2016 firmu získal do té doby minoritní vlastník Grzegorz Hóta, někdejší parťák Pavla Tykače, oddlužil ji a přivedl Valase. Až nyní si může on i jedenáct stovek zaměstnanců oddychnout. Firma získala velký miliardový kontrakt s indickým obrem Ashok Leyland, který jí může zajistit stabilní příjmy až na deset let.

Valas není v otázce záchrany průmyslových podniků nováček. Účastnil se tohoto procesu v Kordárně ve Velké nad Veličkou, pracoval v Tatře či ve firmě Královopolská. Jeho jihlavská mise ale procházkou růžovou zahradou nebyla.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.