Přestát velkou krizi, jež v minulých letech v Česku postihla oděvní průmysl, a najít si místo na trhu po vpádu globalizace − na rozdíl od mnoha tradičních firem to oděvní družstvo Vývoj z Třeště zvládlo. Dnes patří k úspěšným výrobcům zejména obleků, ale také pracovního textilu a čerstvě se stalo firmou roku Kraje Vysočina.

V anketě vyhlašované Hospodářskými novinami zvolila odborná porota na galavečeru v Jihlavě Vývoj v konkurenci dalších devíti podniků téměř jednomyslně. "Jednoznačně zvítězila tradice, kvalitní řemeslo, český původ a nadšení pro věc," osvětlil volbu porotce Pavel Janák ze společnosti Vodafone Czech Republic, která je partnerem ankety.

"Snažíme se do našich výrobků vnášet precizní zpracování a řemeslo, které při absenci učňovského školství pomalu zaniká," říká předseda představenstva Vývoje Radek Chládek. Při přebírání cen děkoval zejména více než stovce svých zaměstnanců.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru