Komunální volby jsou nejnáchylnější k případným podvodům a chybám. Zatímco přehmaty v jedné volební místnosti se v celostátních volbách ztratí a mohou ovlivnit procentuální výsledek stran jen hluboko za desetinnou čárkou, v malých obcích si takto někdo může výrazně přilepšit.

Totéž platí pro případné kupčení s hlasy. Například v poslaneckých volbách desítky hlasů "navíc" nemohou straně pomoci k dalším mandátům, v obcích se stovkami obyvatel je to už zásadní množství.

Aby k tomu nedocházelo, bude po celé republice hlídat zvýšený počet policistů. Vedle toho Český statistický úřad zintenzivnil školení členů volebních komisí, aby snížil riziko chyb při sčítání. Ministerstvo vnitra pak pro tyto volby přišlo s jednoduchou "technickou" novinkou. Komisaři budou hlasy sčítat červenou tužkou, což by opět mělo ztížit nežádoucí manipulaci s volebními lístky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.