Nový šéf Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda podle informací HN prověřuje smlouvu, která se týká prodeje lukrativních pozemků v těsné blízkosti nádraží Praha-Dejvice a stanice metra Hradčanská. Má je získat developerská firma Amádeus Real podnikatele Václava Klána. Kontrakt podepsal Svobodův předchůdce Pavel Surý. "Současný generální ředitel po nástupu do funkce zadal právní rozbor v zájmu řádného a účinného hájení majetkových zájmů státu. Výsledky zatím nelze předjímat," reagovala na dotaz mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Na velice atraktivní drážní pozemky o celkové rozloze 24 tisíc metrů čtverečních má Amádeus Real od 14. února smlouvu o smlouvě budoucí. Úředníci hodnotu kontraktu odhadli na 283 milionů korun, ale s ohledem na ceny pozemků v této čtvrti se aktuální tržní cena zastavitelného území může blížit k jedné miliardě.

Podpisu smlouvy podle informací HN nepředcházela žádná soutěž, SŽDC pouze vyhověla žádosti kanceláře Amádeus Real o odkup "nepotřebných" pozemků. Státní organizace Klánově společnosti vyšla vstříc s odůvodněním, že firma v dejvické zóně už vlastní jednu nemovitost. Jde o památkově chráněný objekt bývalé koněspřežky, donedávna obydlený. Nachází se přímo proti dejvickému nádraží. Klán jej získal loni v létě, kdy všechny byty v domě vykoupil.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru