Vysokou pozornost návštěvníků veletrhu vyvolávalo pracoviště automatizovaného procesu in-line kontroly kvality. "Je to ukázka tvůrčí práce a potenciálu studentů, kteří dokázali vytvořit skutečně profesionální aplikaci v oblasti automatizace procesu kontroly kvality s využitím souřadnicové měřící techniky," uvedl vedoucí ústavu technologie obrábění, projektování a metrologie FS ČVUT Libor Beránek.

Ve spolupráci s firmou Carl Zeiss a ABB se fakultě podařilo vytvořit pracoviště, kde se měřicí technika stala součástí výrobních procesů. Průběžně se při výrobě sledují parametry dotykovým skenováním, což je proti lidské kontrole rychlejší, přesnější, spolehlivější a pomáhá to snižovat ztráty na produkci. Navíc se v rámci MES (Manufacturing Execution Systems) průběžně zpracovávají data pro adaptivní regulaci výrobních procesů. Proces využívá souřadnicový měřicí stroj ZEISS DuraMax ve spolupráci s kolaborativním průmyslovým robotem ABB YuMi,, který umožňuje snadnou synchronizaci s dalšími systémy výrobní linky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.