Kromě toho Kovosvit má na svém stánku ještě pětiosé hi-tech vertikální obráběcí centrum MCU700 nové generace, které bylo poprvé představeno letos na jaře na Zákaznických dnech firmy. "Intenzivně pracujeme na tom, abychom splnili byznys plán, který se pohybuje na úrovni obratu ve výši 1,6 miliardy korun a zisku ve výši 30 - 40 milionů korun. Obchodně se nám daří, potýkáme se však s nedostatkem personálu. Proto jsme provedli náborovou kampaň a sérii opatření, které nám do letošního října umožní navýšit výrobu strojů," řekl Libor Kuchař, generální ředitel Kovosvitu Mas. Doplnil, že mimo jiné firma získala zhruba 20 nových pracovníků z Ukrajiny. Tímto krokem má Mas kapacitu montáže pokrytou, další pracovníky však stále hledá do brusírny a slévárny.

Při navrhování a výrobě prototypu nového soustruhu se technický úsek zaměřil kromě kvalitních parametrů a komponentů od předních světových dodavatelů též na ergonomii. Velký důraz firma kladla na snadnost, přívětivost a komfort při ovládání a seřizování stroje. Dále také na jeho kompaktnost. "Z principů lean production vyplývá, že je velmi drahá pracovní plocha na halách. Proto jsme pamatovali na menší velikost stroje. Ten je navržen tak, aby prošel dvoukřídlými dveřmi," upřesnil Petr Heindrich, technický ředitel Kovosvitu Mass.

Firma v současnosti disponuje jedním prototypem nového soustruhu, ale ve výrobě má další dva. Po jejich důkladném otestování, do něhož, jak je v Kovosvitu zvykem, se zapojují zákazníci. Sériová výroba tohoto stroje se tedy rozeběhne už příští rok na jaře. Kovosvit počítá, že příští rok vyrobí zhruba 20 kusů nových soustruhů. Paralelně se bude pracovat na vývoji dalších modifikací stroje s tím, že od roku 2020 by měl nový soustruh KL285 v produkci zcela nahradit svého předchůdce SP280.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.