Vzrostlá magnolie v mohutném květináči stojí na Horním náměstí v historickém centru Olomouce. Koncem srpna ji sem postavili lidé přestrojení za pracovníky technických služeb. Nešlo ale o uklízeče, přestrojili se za ně kandidáti nového hnutí SpOLečně. "Lidem chybí v centru města stromy, tak jsme jich tady několik rozmístili, dalších jedenáct jsme vysadili na sídlišti. S oranžovou vestou se dostanete kamkoliv," popisuje svéráznou kampaň pro víkendové komunální volby lídr kandidátky Stanislav Flek, spolumajitel zahradnické firmy.

Právě starost o to, jak vypadají ulice a náměstí, kde je možné parkovat a jak funguje doprava, je velkým tématem olomouckých voleb. Od revoluce se tu o moc dělí ODS a ČSSD, letos se místní snaží oslovit i nová uskupení. Kampaň se ve stotisícovém univerzitním městě nezvykle táhne už od dubna, kdy se představilo hnutí SpOLečně se silnou kandidátkou.

Kromě partyzánské výsadby stromů provokovalo třeba tím, že před radnici zaparkovalo Tatru 603, aby upozornilo na to, že parkovací místa jsou tu vyhrazena pouze pro lidi z radnice a jejich přátele.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.