Blockchain, technologie, která umožňuje rychlé a bezpečné uchovávání digitálních záznamů, začíná být v Evropě testována v mnoha oborech − od financí až po logistiku. V některých zemích zjednodušuje práci státní správě. Češi sice blockchainové aplikace už pomáhají vyvíjet, avšak na praktické využití této inovace se v tuzemsku stále čeká. Shodli se na tom účastníci debatního seriálu Fintech Leaders Club, který minulý týden uspořádaly Hospodářské noviny ve spolupráci s poradenskou firmou Accenture.

Diskuse se točila kolem řady činností, které by blockchain mohl zrychlit, zefektivnit a zlevnit. Například ve finančnictví, zdravotnictví, logistice nebo právních službách. Inovace by mohla pomoci i státní správě ke snadnému vytváření a spravování databází s informacemi o obyvatelích a firmách. Blockchain je síť přístupná z jakéhokoli elektrického zařízení, může být veřejná i soukromá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.