Pražský magistrát se na Černém Mostě pustil do výstavby osmi bytových domů. Žít v nich budou lidé v nouzi a státní zaměstnanci, například zdravotní sestry či učitelé. Jedná se o první z chystaných projektů, jimiž chce vedení města nastartovat renesanci nájemního bydlení. V následujících letech plánuje Praha do výstavby městských bytů investovat miliardy korun. Reaguje tím na prudce rostoucí ceny nemovitostí a nájmů, kvůli kterým se stává bydlení v hlavním městě nedostupným pro stále více lidí.

Podle radního pro bydlení Radka Lacka (ANO) budou stavaři na Černém Mostě hotovi v roce 2022. Celkové náklady vyčíslil pro ČTK na 840 milionů korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.